Biblioteka Wydziału Humanistycznego w sierpniu będzie nieczynna. We wrześniu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00.

Dnia 12 lipca 2019 r. odbyło się Uroczyste Wręczenie Dyplomów w Naszej Uczelni. Absolwenci pięciu Wydziałów odebrali z rąk Prorektora ds. Studenckich dra Przemysława Słowińskiego oraz Dziekanów i Promotorów dyplomy za ciężką i sumienną pracę, którą włożyli w zdobycie wykształcenia. Ci, którzy wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami zostali dodatkowo nagrodzeni. Studenci wybrali Belfra Roku 2019, którym po raz drugi został mgr Waldemar Kaak.

Przedstawicielka Absolwentów Pani Katarzyna Florczak podsumowując powiedziała: „…zachowajcie spędzone tu lata w pamięci, w najskrytszym zakątku waszych serc. Bo tego czasu i ludzi tu poznanych nie da się zapomnieć. Tych wspólnych chwil na pewno będzie nam bardzo brakowało. Pnijcie się wszyscy po szczeblach kariery, zdobywajcie nową wiedzę, nowe doświadczenia. Spędzone tu, w Akademii lata, pokazały, że zdobywanie szczytów wiąże się z ciężką pracą, ale pamiętajcie – że im wyżej, tym są piękniejsze widoki!”

Była to ceremonia pełna wzruszeń, łez szczęścia i gratulacji. Życzymy Absolwentom samych wspaniałych chwil.

 

Akademia im. Jakuba z Paradyża ma kolejny (piąty) kierunek inżynierski, to automatyka i robotyka.

Szanowni Państwo, 

Zapraszamy wszystkich studentów, ich rodziny, pracowników Uczelni na Uroczystość Wręczenia Dyplomów, która odbędzie się 12 lipca 2019 r. o godz. 10.00 na Auli im. prof.Stanisława Kirkora, w budynku nr 5, przy ul. Fryderyka Chopina 52.

Dnia 4 czerwca 2019 r. studenci II roku filologii germańskiej wystawili sztukę teatralną pt. ,,Śladami Nibelungów‘‘. Pomysł ten zrodził się podczas omawiania lektury pt. „Pieśń o Nibelungach” (niem. „Das Nibelungenlied”) na zajęciach z Historii Literatury Niemieckiego Obszaru Językowego prowadzonych przez dra Rafała Piechockiego. 

Uwaga!

Od 24.06.2019r.  do 30.09.2019r.

Biblioteka Główna

czynna od godz. 900 do 1600

Informujemy, iż zgodnie z regułami rankingu Perspektyw, do uczelni akademickich zaliczane są te jednostki, które mają przynajmniej jedne uprawnienia do doktoryzowania.

Już po raz piąty odbyły się warsztaty kulturowo-językowo-turystyczne dla studentów. Uczestniczyło w nich 18 studentów z Wyższej Szkoły Technicznej w Wildau (Niemcy) oraz opiekun merytoryczny mgr Simon Gerard Joseph Devos-Chernova. Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim reprezentowało 32 studentów I i II roku  (także obywateli Ukrainy) Wydziału Turystyki i Nauk o Zdrowiu, kierunek turystyka i rekreacja wraz z opiekunami dr Jolantą Kijowską i dr Joanną Kupczyk.

Jak co roku, głównym celem był intensywny kurs językowy dla studentów AJP, przygotowujący do podjęcia studiów zagranicznych w ramach programu Erasmus+; kurs wspomagany był materiałami dydaktycznymi z zakresu terminologii turystyki i rekreacji.

Warsztaty miały charakter wzajemnej wymiany doświadczeń w zakresie dydaktyki oraz realizacji specjalnie przygotowanych zadań z zakresu turystyki i rekreacji w regionie transgranicznym.

Studenci realizowali zadania dotyczące pilotażu i przewodnictwa oraz krajoznawstwa, co było dla nich cennym doświadczeniem, ponieważ mogli bezpośrednio obserwować w jaki sposób realizowane są zagadnienia związane z rozwojem turystyki.

Interesującym wydarzeniem było spotkanie z Prezydentem Miasta Świnoujścia Pawłem Sujką, który w sposób niezwykle ciekawy przedstawił potencjał turystyczny regionu, zaś wizyta studyjna w pięciogwiazdkowym hotelu Radisson Blu Resort, Świnoujście, w okolicy którego można uprawiać turystykę pieszą i rowerową okazała się bardzo atrakcyjną. Studenci zapoznali się z funkcjonowaniem hotelu, jego wyposażeniem, standardem pokoi, działalnością recepcji.

Warsztaty były współfinansowane z programu Erasmus+. Na zakończenie imprezy dyskutowano o programie następnych warsztatów.

dr Jolanta Kijowska

dr Joanna Kupczyk

Wydział Turystyki i Nauk o Zdrowiu AJP

 

Lokalizacja

Kontakt

Back to top